LISTE OVER RESTORATIV YOGA-LÆRERE

JENSEN-YOGA

Her kan du finde de fleste af de mange yogalærere som har taget efteruddannelse i Restorativ yoga hos mig. Jeg kan varmt anbefale dem alle, og håber du kan finde én i dit lokale område. Send en mail eller sms og spørg om de tilbyder hold- eller eneundervisning. Ikke alle står på listen endnu, så kan du ikke finde én hvor du bor, er du velkommen til at kontakte mig og spørge.

SJÆLLAND/Lolland/Falster:

Postnr./by

Mail:

Mobil/sms:





Alice Mogensen

2665 Vallensbæk Strand

alice.mogensen@hotmail.dk

28 53 27 23‬

Anette Bukhave

4720 Præstø

anettebukhave@outlook.dk

50 93 32 64

Anette Britt Fribert

4930 Maribo

kontakt@vaeksthuset.nu

20 46 55 95

Anita Boa

3300 Frederiksværk

anitaboa@live.com

60 65 23 07

Ann Marie Messina

4720 Præstø

annmarie.messina@hotmail.com

21 29 26 06

Anne Thomsen

4640 Faxe

anmath@icloud.com

21 77 25 29

Berit Kambskard

2720 Vanløse

berit.kambskard@gmail.com

60 86 17 25

Bettina Hovmand

4800 Nykøbring F

bettinah69@hotmail.com

22 82 63 28

Birgitte Mølgård

4654 Faxe Ladeplads

birg66@gmail.com

60 21 43 70 

Birgitte Nørgaard

2630 Tåstrup

yoga@os.dk

30 26 10 16

Birgitte Tindborg

2970 Hørsholm

birgitte@tindborg.dk

23 27 11 16

Brit Mølgaard

4000 Roskilde

info@greenheartyoga.dk

22 46 66 50

Camilla Jacobsen

2400 København NV

camjac75@hotmail.com

20 66 89 54

Cathrine Nees

2300 København S

cathrine@mindfully.dk

28 34 62 60

Catrine Hegelund

4180 Sorø

tanjahegelund@gmail.com

28 94 30 38‬

Charlotte Hansen

4140 Borup

chmh70@hotmail.com

24 64 52 28

Christina Mouritsen

2791 Dragør

scm@fysiq.dk

32 52 35 61

Connie Gorming

2100 København Ø

c.gorming@hotmail.com

52 39 00 13

Connie Buch Laursen

4800 Nykøbing F

cblaursen@msn.com

26 28 19 21

Christina Høien

4720 Præstø

chrhoien@gmail.com

61 76 16 00

Cristina Tofft

4100 Ringsted

cristinatofft@gmail.com

38 33 94 91‬

Elizabeth Johansen

4171 Glumsø

elizabeth@pc.dk

22 56 15 97

Grete Mærsk

3000 Helsingør

gm-yoga@outlook.dk

28 57 39 99

Gitte Hovmand

3600 Frederikssund

privat@gittehovmand.dk

20 64 26 99

Helle Luttermann

4700 Næstved

helle@yogasymbiose.dk

20 46 58 20

Helle Bay Gosewinkel

1851 Frederiksberg C

hellegosewinkel@gmail.com

41 83 13 34

Hanna Smidt

2700 Brønshøj

hanna.smidt@gmail.com

30 82 46 63

Helle Liane Jensen

2500 Valby

helleliane@valbymail.dk

21 92 79 27

Inger Ahrenkiel

2840 Holte

inger@bachblomsten.dk

40 45 39 65

June Horup

2100 København Ø

junehorup@gmail.com

‭53 74 35 35‬

Jette Parbo

4990 Sakskøbing

jetteparbo0@gmail.com

23 67 15 23

Karen Marie Hyldig Hovmand

4330 Hvalsø

hyldigyoga@gmail.com

25 67 45 05

Kristina Culum

4700 Næstved

kristina.culum@yahoo.com

41 44 77 38

Laila Gunthel

4683 Rønnede

lagu@faxekommune.dk

30 51 60 32

Lene W. Simonsen

3100 Hornbæk

info@yogasind.dk

21 78 68 98

Lill Palmblad

2100 København Ø

lill@palmblad.dk

60 61 65 77

Lina Harding Madsen

4000 Roskilde

line@themindfulway.dk

22 70 01 97

Line Nyborg

4800 Nykøbing F

linenyborg@hotmail.com

51 68 58 59

Lisbeth Weien

2791 Dragør

lisbethweien@gmail.com

28 53 55 11

Lise Kruuse

4600 Køge

lisekruuse@gmail.com

22 53 69 83

Maj-Britt Frogne

4171 Glumsø

frogne@yogahaven.dk

21 86 55 69

Majbritt Kronborg

3250 Gilleleje

majbritt@kronborg.de

21 85 53 21

Maria Brooker

4700 Næstved

brookerhealing@gmail.com

26 18 69 37

Marion Bjerglykke

4850 Stubbekøbing

bjerglykkeyoga@gmail.com

31 14 45 16

Mayamarie Munkholm

2000 Frederiksberg

mayamarieyoga@gmail.com

40 43 32 26

Mette Jørgensen

4243 Rude

mettej52@gmail.com

22 87 77 70

Mette Westergaard Grønhøj

2600 Glostrup

mettewestergaard@hotmail.com

25 38 61 71

Mette Ørum

4000 Roskilde

mette@heynamaste.dk

20 62 98 13

Mia Martinez

3520 Farum

mia@husetnamaste.dk

29 25 16 89

Michala Dybdal Nielsen

4671 Strøby

michaladn@hotmail.com

26 83 44 43

Pia Wolf Nielsen

2750 Ballerup

tipien1@msn.com

26 57 40 87

Pia Yumusak

2500 Valby

info@yogarummetkbh.dk

31 90 31 24

Rebecca Hoeck

1370 Kbh 

30 34 71 11

Rikke Maria Jensen

2640 Hedehusene

rikkemariaj@gmail.com

21 80 82 24

Sidsel Fogh

3660 Stenløse

sid.fogh@gmail.com

22 95 96 81

Susanne Højgaard Jensen

2970 Hørsholm

hgjensen@email.dk

22 42 53 77

Tanja Krogh Pedersen

2720 Vanløse

anja@body-mind-relax.dk

61 42 94 30





FYN:




Anna Dissing Greve

5400 Bogense

annadgreve@gmail.com

51 94 28 97

Hanne Sampson

5200 Odense V

hannesampson@gmail.com


Mette Lykke Jensen

5471 Søndersø

mettelykke@luciaklinikken.ck

61 67 69 54

Susanne Clausen Riis

5762 Vester Skerninge

Susanne@balancekunst.com

23 65 07 34





JYLLAND:




Anita Rostgaard Andersen

6270 Tønder

info@kostguiden.dk

61 30 85 30‬

Anne-Dorthe Nygaard Bertelsen

7100 Vejle

ad@sundhedfordig.dk

21 28 72 92

Dorte Grobler

7400 Herning

dorte@yogagrow.dk

50 83 06 67

Dorthe Vinjeborg Holm

8700 Horsens

dorthe@greenhouseyoga.dk

28 10 08 23

Ellen Bygballe

8920 Randers NV

e.bygballe@outlook.dk

20 67 20 26

Gitte Jeppesen

6000 Kolding

gittejeppesen@outlook.dk

24 41 35 07

Jette Bregnhøj

9800 Hjørring

fambregnhoej@mail.dk

50 74 23 02

Johanne Holm Sørensen

8850 Bjerringbro

sloevkroggaard@mail.dk

27 79 92 88

Karen Lauritzen

8700 Horsens

kl-28@hotmail.com

40 17 41 34

Kathrine Christensen

7100 Vejle

kathrinechristensen@hotmail.com

50 59 10 40

Laura Delfs Dantoft

9500 Hobro

lauradelfs@yahoo.dk

60 60 24 65

Lene Skafte Skov

9240 Nibe

lene@skovyoga.dk

61 77 71 17

Majbritt Thomsen

8600 Grenå

majbritt-thomsen@hotmail.com

61 26 13 17

Marianne Eberhardt

9000 Aalborg

marianneeberhardt.yoga@gmail.com

60 58 13 06

Marianne Wang Nygaard Andersen

7620 Lemvig

munksgaardnygaard@gmail.com

61 54 74 02

Mette Lone Albrechtsen

6100 Haderslev

mettelone@live.dk

30 47 33 24

Michaela Otto

8722 Hedensted

m.otto@live.dk/info@yogaghar.dk

29 44 24 28

Ninne Krüger

6270 Tønder

ninnekruger@gmail.com

26 12 58 94

Pia Cherenq

8200 Århus N

piacherencq@gmail.com

41 17 28 71

Nina Theilgaard Hansen

6705 Esbjerg 

ninatheilgaard@icloud.com

41 82 00 71

Sandra Breitenbach

8230 Åbyhøj

yoga@flowside.dk

41 16 77 91

Sandra Nygaard

7500 Holstebro

yogahjerter@gmail.com

28 84 98 16

Susanne Essy Petersen

6240 Løgumkloster

sh@toervebjerg.dk

28 49 42 96

Stina Svejbæk

8250 Egå

stinasvejbaek@gmail.com

22 87 12 12