LISTE OVER RESTORATIV YOGA-LÆRERE


Her kan du finde de fleste af de mange yogalærere som har taget efteruddannelse i Restorativ yoga hos mig. Jeg kan varmt anbefale dem alle, og håber du kan finde én i dit lokale område. Send en mail eller sms og spørg om de tilbyder hold- eller eneundervisning. Ikke alle står på listen endnu, så kan du ikke finde én hvor du bor, er du velkommen til at kontakte mig og spørge.

SJÆLLAND/Lolland/Falster:

Postnr./by

Mail:

Mobil/sms:





Alice Mogensen

2665 Vallensbæk Strand

alice.mogensen@hotmail.dk

28532723‬

Anette Bukhave

4720 Præstø

anettebukhave@outlook.dk

50933264‬

Anette Britt Fribert

4930 Maribo

kontakt@vaeksthuset.nu

20465595

Anita Boa

3300 Frederiksværk

anitaboa@live.com

60652307

Ann Marie Messina

4720 Præstø

annmarie.messina@hotmail.com

21292606

Anne Thomsen

4640 Faxe

anmath@icloud.com

21772529

Berit Kambskard

2720 Vanløse

berit.kambskard@gmail.com

60861725

Bettina Hovmand

4800 Nykøbring F

bettinah69@hotmail.com

22826328

Birgitte Nørgaard

2630 Tåstrup

yoga@os.dk

30261016

Birgitte Tindborg

2970 Hørsholm

birgitte@tindborg.dk

23271116

Brit Mølgaard

4000 Roskilde

info@greenheartyoga.dk

22466650

Camilla Jacobsen

2400 København NV

camjac75@hotmail.com

20668954

Cathrine Nees

2300 København S

cathrine@mindfully.dk

28346260

Catrine Hegelund

4180 Sorø

tanjahegelund@gmail.com

28943038‬

Charlotte Hansen

4654 Faxe Ladeplads

chmh70@hotmail.com

24645228C

Connie Gorming

2100 København Ø

c.gorming@hotmail.com

52390013

Christina Høien

4720 Præstø

chrhoien@gmail.com

61761600

Cristina Tofft

4100 Ringsted

cristinatofft@gmail.com

38339491‬

Elizabeth Johansen

4171 Glumsø

elizabeth@pc.dk

22561597

Grete Mærsk

3000 Helsingør

gm-yoga@outlook.dk

28573999

Gitte Hovmand

3600 Frederikssund

privat@gittehovmand.dk

20642699

Helle Luttermann

4700 Næstved

helle@yogasymbiose.dk

20465820

Helle Bay Gosewinkel

1851 Frederiksberg C

hellegosewinkel@gmail.com

41831334

Hanna Smidt

2700 Brønshøj

hanna.smidt@gmail.com

30824663

Helle Liane Jensen

2500 Valby

helleliane@valbymail.dk

21927927

Inger Ahrenkiel

2840 Holte

inger@bachblomsten.dk

40453965

June Horup

2100 København Ø

junehorup@gmail.com

‭53743535‬

Karen Marie Hyldig Hovmand

4330 Hvalsø

hyldigyoga@gmail.com

25674505

Kristina Culum

4700 Næstved

kristina.culum@yahoo.com

22372083

Laila Gunthel

4683 Rønnede

lagu@faxekommune.dk

30516032

Lene W. Simonsen

3100 Hornbæk

info@yogasind.dk

21786898

Lill Palmblad

2100 København Ø

lill@palmblad.dk

60616577

Line Nyborg

4800 Nykøbing F

linenyborg@hotmail.com

51685859

Lisbeth Weien

2791 Dragør

lisbethweien@gmail.com

28535511

Lise Kruuse

4600 Køge

lisekruuse@gmail.com

22536983

Maj-Britt Frogne

4171 Glumsø

frogne@yogahaven.dk

21865569

Marion Bjerglykke

4850 Stubbekøbing

bjerglykkeyoga@gmail.com

31144516

Mayamarie Munkholm

2000 Frederiksberg

mayamarieyoga@gmail.com

40433226

Mette Jørgensen

4243 Rude

mettej52@gmail.com

22877770

Mette Westergaard Grønhøj

2600 Glostrup

mettewestergaard@hotmail.com

25386171

Mette Ørum

4000 Roskilde

mette@heynamaste.dk

20629813

Michala Dybdal Nielsen

4671 Strøby

michaladn@hotmail.com

26834443

Pia Yumusak

2500 Valby

info@yogarummetkbh.dk

31903124

Rebecca Hoeck

1370 Kbh 

30347111

Sidsel Fogh

3660 Stenløse

sid.fogh@gmail.com

22959681





FYN:




Bjørk U. Petersen

5250 Odense SV

bulfpetersen@gmail.com


Hanne Sampson

5200 Odense V

hannesampson@gmail.com


Mette Lykke Jensen

5471 Søndersø

mettelykke@luciaklinikken.ck

61676954

Susanne Clausen Riis

5762 Vester Skerninge

Susanne@balancekunst.com

23650734





JYLLAND:




Anita Rostgaard Andersen

6270 Tønder

info@kostguiden.dk

61308530‬

Anne-Dorthe Nygaard Bertelsen

7100 Vejle

ad@sundhedfordig.dk

21287292

Dorte Grobler

7400 Herning

dorte@yogagrow.dk

50830667

Ellen Bygballe

8920 Randers NV

e.bygballe@outlook.dk

20672026

Jette Bregnhøj

9800 Hjørring

fambregnhoej@mail.dk

50742302

Johanne Holm Sørensen

8850 Bjerringbro

sloevkroggaard@mail.dk

27799288

Karen Lauritzen

8700 Horsens

kl-28@hotmail.com

40174134

Kathrine Christensen

7100 Vejle

kathrinechristensen@hotmail.com

50591040

Laura Delfs Dantoft

9500 Hobro

lauradelfs@yahoo.dk

60602465

Lene Skafte Skov

9240 Nibe

lene@skovyoga.dk

61777117

Majbritt Thomsen

8600 Grenå

majbritt-thomsen@hotmail.com

61261317

Marianne Eberhardt

9000 Aalborg

marianneeberhardt.yoga@gmail.com

60581306

Mette Lone Albrechtsen

6100 Haderslev

mettelone@live.dk

30473324

Michaela Otto

8722 Hedensted

m.otto@live.dk/info@yogaghar.dk

29442428

Pia Cherenq

8200 Århus N

piacherencq@gmail.com

41172871

Sandra Breitenbach

8230 Åbyhøj

yoga@flowside.dk

41167791

Sandra Nygaard

7500 Holstebro

yogahjerter@gmail.com

28849816

Susanne Essy Petersen

6240 Løgumkloster

sh@toervebjerg.dk

28494296

Stina Svejbæk

8250 Egå

stinasvejbaek@gmail.com

22871212